Marszałek Adam Struzik odwiedził Szydłowiec

6 lutego br. Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, Przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Bednarczyk oraz Wiceprzewodniczący Artur Łyczek i Leszek Jakubowski spotkali się z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem.

Marszałek Struzik przyjechał do Szydłowca, aby zapoznać się z efektami realizacji projektu „Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu - poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza”, którego pierwszy etap został oficjalnie zakończony 16 stycznia 2013 roku.

 

Przypominamy, że w rewitalizację szydłowieckiej przestrzeni historycznej i kulturalnej zainwestowano 8.599.457,45 zł., w tym środki pochodzące z EFRR to 7.373.449,33 zł., a środki gminy to 1.226.008,12 zł. Efekty wykonanych prac to zrewitalizowany ratusz miejski, kompleksowy remont i modernizacja hotelu „Pod Dębem”, oraz nowo wybudowany obiekt - Regionalne Centrum Biblioteczno – Multimedialne na ulicy Kolejowej.

Podczas spotkania w ratuszu Burmistrz Andrzej Jarzyński i Prezydium Rady podziękowali Marszałkowi Struzikowi za okazaną życzliwość i wspieranie działań podejmowanych przez samorząd Szydłowca w realizacji projektu kluczowego wręczając pamiątkową statuetkę.

- Żałuję, że nie mogłem być z wami 16 stycznia, ale widzę, doceniam i popieram pozytywne zmiany, jakie zachodzą w Szydłowcu. Cieszę się, że samorząd gminny tak dobrze wykorzystuje możliwości sięgania po unijne pieniądze. Pielęgnujecie dziedzictwo i budujecie lepszą przyszłość. Państwa zaangażowanie nadaje ton pozytywnym zmianom w Szydłowcu, które ja z radością popieram – powiedział Marszałek Adam Struzik.

Podczas spotkania rozmawiano o kolejnych etapach realizacji projektu kluczowego. Wiele uwagi poświęcono rewitalizacji zamku oraz utworzeniu w jego salach Pracowni Historii Szydłowca.

Marszałek nie krył podziwu oglądając efekty prac wykonanych przy renowacji szydłowieckiego ratusza, który ma odnowioną elewację zewnętrzną oraz wieżę zaadoptowaną na galerię widokową. Z zadowoleniem zwiedził również kompleksowo wyremontowany i wyposażony budynek hotelu „Pod Dębem”, a także Regionalne Centrum Biblioteczno–Multimedialne, w którym mieścić się będzie Biblioteka Publiczna składająca się z wypożyczalni, czytelni i księgozbioru, a także sala multimedialna i sala konferencyjna.

Marszałek Adam Struzik serdecznie gratulował osiągniętych efektów przy realizacji projektu kluczowego i życzył, aby kolejne etapy zakończone zostały równie pomyślnie.

Postęp prac

 • Hotel
  Hotel "Pod Dębem"
 • Zamek
  Zamek
 • Park Radziwiłłowski
  Park Radziwiłłowski
 • Regionalne Centrum
  Regionalne Centrum
 • Ratusz
  Ratusz
 • Rynek Wielki
  Rynek Wielki