Marszałek Adam Struzik odwiedził Szydłowiec

6 lutego br. Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, Przewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Bednarczyk oraz Wiceprzewodniczący Artur Łyczek i Leszek Jakubowski spotkali się z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego Adamem Struzikiem.

Marszałek Struzik przyjechał do Szydłowca, aby zapoznać się z efektami realizacji projektu „Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu - poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza”, którego pierwszy etap został oficjalnie zakończony 16 stycznia 2013 roku.

Czytaj więcej...

Szydłowiec - dziedzictwo, wiara i wdzięczność

Szydłowiecki projekt kluczowy, którego realizacja rozpoczęła się w 2010 roku - ku radości wszystkich entuzjastów i wbrew obawom sceptyków z sukcesem osiągnął zakończenie I etapu. W rewitalizację szydłowieckiej przestrzeni historycznej i kulturalnej zainwestowano 8.599.457,45 zł., w tym środki pochodzące z EFRR to 7.373.449,33 zł., a środki gminy to 1.226.008,12 zł. Efekty wykonanych prac są widoczne gołym okiem. Nowy blask zyskał ratusz miejski, cieszy swą elegancją hotel „Pod Dębem”, a na ulicy Kolejowej wybudowano nowy obiekt - Regionalne Centrum Biblioteczno – Multimedialne.

Czytaj więcej...

Szydłowiecki „Projekt Kluczowy”

29 grudnia 2009 roku Zarząd Województwa Mazowieckiego zdecydował o wpisaniu na listę tzw. projektów kluczowych, czyli przyjętych do realizacji w ramach RPO WM w trybie indywidualnym, przygotowanego przez Gminę Szydłowiec wniosku zatytułowanego „Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu - poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza”.

Czytaj więcej...

Atrakcja turystyczna miasta

Od 1 czerwca w sali szydłowieckiego zamku dostępna jest dla zwiedzających przestrzenna makieta historycznej części Szydłowca.

Makieta w skali 1:200 wykonana została w ramach działań promocyjnych projektu kluczowego „Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu, poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza”.

Czytaj więcej...

Projekt kluczowy zmienia Szydłowiec

W Szydłowcu trwają intensywne prace remontowo - budowlane na trzech obiektach objętych projektem kluczowym p.n. „Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu, poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza”.

Czytaj więcej...

RPO WM

Postęp prac

 • Hotel
  Hotel "Pod Dębem"
 • Zamek
  Zamek
 • Park Radziwiłłowski
  Park Radziwiłłowski
 • Regionalne Centrum
  Regionalne Centrum
 • Ratusz
  Ratusz
 • Rynek Wielki
  Rynek Wielki