Podpisanie umowy

Projekt kluczowy podpisany

W piątek 22 kwietnia w szydłowieckim zamku uroczyście podpisano umowę wstępną w sprawie finansowania tzw. projektu kluczowego, obejmującego renowację zabytkowej przestrzeni publicznej miasta.

Projekt jest zatytułowany „Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu, poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza”. Oznacza to kompleksową rewitalizację szydłowieckiej przestrzeni publicznej, czyli najbardziej reprezentacyjnych miejsc miasta – zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów wraz z wyspą i Parkiem Radziwiłłowskim, remont ratusza, zagospodarowanie budynku tzw. hotelu „Pod Dębem”, ułożenie nowej nawierzchni Rynku Wielkiego i ulicy Radomskiej na odcinku od Rynku do placu Marii Konopnickiej, rewitalizacja Skweru Staromiejskiego w sąsiedztwie kościoła św. Zygmunta. W zakres projektu wchodzi również remont i rozbudowa budynku tzw. „harcówki”, gdzie ma powstać Regionalne Centrum Multimedialno-Biblioteczne.

Czytaj więcej...

Szydłowiec – nowe otwarcie

Pamiętający Szydłowiec z lat 80-tych–wiecznie rozkopany, pełen dziur, z obskurnym rynkiem wyłożonym zwietrzałą „trylinką” i resztkami tzw. „kocich łbów”, przyznają, że pozytywne zmiany w obrazie miasta zaczęły się wraz z remontem ratusza, uporządkowaniem Rynku Wielkiego i doprowadzeniem ulicy Radomskiej do obecnego stanu.

Czytaj więcej...

Szydłowiecki projekt na liście projektów kluczowych

Dobra wiadomość dla Szydłowca! 29 grudnia br. Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął decyzję o wpisaniu na listę projektów kluczowych projektu dotyczącego odnowy centrum miasta oraz zabytkowych obiektów w Szydłowcu. Oznacza to dofinansowanie projektu poza procedurą konkursową ze względu na jego duże znaczenie dla regionu. Wartość inwestycji wynosi 18,1 mln zł, z czego dofinansowanie unijne 15,3 mln zł.

Czytaj więcej...

RPO WM

Postęp prac

 • Hotel
  Hotel "Pod Dębem"
 • Zamek
  Zamek
 • Park Radziwiłłowski
  Park Radziwiłłowski
 • Regionalne Centrum
  Regionalne Centrum
 • Ratusz
  Ratusz
 • Rynek Wielki
  Rynek Wielki